selen
25 بهمن 1401 - 09:52

حضور ستارگان کشتی ترکیه برای امداد و نجات در مناطق زلزله

چهره‌های شاخص و عنوان‌دار کشتی جهان و المپیک در عملیات امداد و نجات زلزله‌زدگان در شهرهای هاتای و قهرمان ماراش ترکیه حضور دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، شرف اروغلو رئیس فدراسیون کشتی ترکیه، طاها آکگل، رضا کایالپ و کرم کمال کشتی‌گیران ملی‌پوش و پرافتخا، این کشور برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان فاجعه زمین لرزه هاتای و قهرمان مراش به کمک و یاری هموطنان خود رفتند.

در همین راستا رضا کایالپ فرنگی کار سنگین وزن ترکیه و دارنده ۱۲ مدال رنگارنگ المپیک و جهان که به همراه تیم‌های امداد و نجات داوطلبانه در هاتای حضور داشت، گفت: «پس از شنیدن صدای انسان‌های زیر آوار مانده از سوی مردم، به همراه تیم‌های امداد و نجات برای کمک در منطقه حضور پیدا کردم».

حضور ستارگان کشتی ترکیه برای امداد و نجات در مناطق زلزله

قهرمان سنگین وزن کشتی اروپا ادامه داد: با شنیدن صدای یکی از شهروندانی که از زیر آوار از ما درخواست کمک می‌کرد، گوش دادیم و در نهایت موفق به نجاتش شدیم.

طبق اعلام فدراسیون کشتی ترکیه برخی از کشتی‌گیران این کشور از جمله مهمت اسکیساریلی، احمت تاس، علی گورسوی، ارای سیمسک، ابراهیم ادرین، حسن ساریترک، اوزان تاتلی، احمت دورمان و اصلان اکیز در اثر زلزله جان خود را از دست دادند.

شرف اروغلو، رئیس فدراسیون کشتی ترکیه به همراه طاها آکگل قهرمان و نفر سوم المپیک و دارنده ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز سنگین وزن کشتی آزاد جهان، رضا کایالپ و کرم کمال که از چهره‌های شاخص و کشتی جهان محسوب می‌شوند از روز نخست، به‌صورت داوطلبانه در مناطق زلزله‌زده حاضر شدند و در عملیات امداد و نجات زلزله‌زدگان مشغول به کمک رسانی هستند.

حضور ستارگان کشتی ترکیه برای امداد و نجات در مناطق زلزله

منبع: مهر
شناسه خبر: 1037270